Ποδόσφαιρο

LIVE. Καλλιθέα – Καλαμάτα, ΑΟ Διαβολιτσίου – Διαγόρας Βραχνέικων, τοπικά Μεσσηνίας

Και σήμερα πιστοί στο ραντεβού σας για να μεταδώσουμε ζωντανά την εξέλιξη των παιχνιδιών Καλλιθέα – Καλαμάτα, ΑΟ Διαβολιτσίου – Διαγόρας Βραχνέικων και αποτελέσματα από Α’ Τοπική και Β’ Τοπική.

Καλησπέρα από το Στάδιο Γρ. Λαμπράκης όπου στις 14.45 μμ θα ξεκινήσει ο αγώνας της Καλαμάτας με την Καλλιθέα. Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από την ΕΡΤ 3.

Η σημερινή 11αδα:

Λαδάς, Λουπάνο, Κωνσταντινόπουλος, Τσελεπίδης, Μαβινγκά, Παπατόλιος, Ματέους, Τάτος, Παυλίδης, Γρίβας, Λουκίνας.

1′ Ξεκίνησε η αναμέτρηση.

9′ Μαβινγκά σέντρα – σουτ, ο Λουκίνας την μπάλα, πέρασε λίγο άουτ.

16′ Λουκίνας μόνος του δεν μπόρεσε, ακόμα μία καλή στιγμή για την τοπική μας ομάδα.

36′ Σέντρα ακριβείας για τον Λουκίνα που έπιασε την κεφαλιά, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας της Καλλιθέας.

45′ Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Καλλιθέα – Καλαμάτα 0-0.

48′ ακυρωθέν γκολ για την Καλλιθέα για οφσάιντ του Τσιντώνη μετά από σουτ του Ντιμέτριους.

55’ σουτ άουτ του Τσιντώνη.

57’ Αλλαγή για την Καλλιθέα. Ο Μάλτσι στην θέση του Τσιντωνη.

58’ πλασέ του Κυνηγόπουλου στο δεξί κάθετο δοκάρι του Λαδά.

59’ Αλλαγή για την Καλαμάτα. Αναστασόπουλος αντί Ματέους.

69′ Δύο αλλαγές για Καλαμάτα. Φελίπε και Μοζέρ εντός, Γρίβας και Παυλίδης εκτός.

Για την Γ’ Εθνική και τον 4ο όμιλο Διαβολίτσι – Διαγόρας Βραχνέικων 1-0 με σκόρερ τον Κώστα Ηλιόπουλο.

90′ Κόρνερ Τάτου, κεφαλιά Παπατόλιου η μπάλα άουτ.

94′ Τέλος παιχνιδιού. Καλλιθέα – Καλαμάτα 0-0.

Για τα πλέι οφ της Α’ Τοπικής. Κυπαρισσία – Μάνη 1-0 με σκόρερ τον Αθανασόπουλο με πέναλτι στο 25′ και Πανθουριακός – Τέλλος Άγρας 0-0.

Για την Γ’ Εθνική και τον 4ο όμιλο, ο Διαγόρας Βραχνέικων ισοφάρισε το Διαβολίτσι.

Γκολ η Θουρία 1-0 στο 40′ με σκόρερ τον Ζαχαρόπουλο, τον Τέλλο Άγρα.

Στο 44′ δοκάρι η Μάνη με Μουστάκα. Στο 45′ γκολ η Κυπαρισσία 2-0.

Στο 62′ ο Βασιλόπουλος κέρδισε πέναλτι. Το εκτέλεσε ο ίδιος, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 80′ Πανθουριακός – Τέλλος Άγρας 2-0 με σκόρερ τον Σταύρο Τσουλάκο.