Μαύρη Θύελλα

“ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ”: Κρίσιμα παιχνίδια με Αιγάλεω και Ηρόδοτο και στο βάθος η 2η θέση

Δεν μπόρεσε να φύγει με τους τρεις βαθμούς της νίκης από το Ελ Πάσο η ομάδα της Καλαμάτας όπου ήρθε ισόπαλη 0-0 με την Καλλιθέα.

Η Μαύρη Θύελλα ήταν πολύ καλή στο πρώτο ημίχρονο όπου είχε τις ευκαιρίες να πετύχει κάποιο γκολ, στην επανάληψη όμως δεν μπήκε δυνατά με τους γηπεδούχους να πιέζουν ασφυκτικά και να έχουν χαμένες ευκαιρίες.

Προς το τέλος του παιχνιδιού η τοπική μας ομάδα ανέβασε πάλι την απόδοσή της όμως το πολύτιμο γκολ δεν ήρθε ποτέ και έτσι απομακρύνθηκε και άλλο ο στόχος της ανόδου.

Πλέον η διαφορά από τον πρωτοπόρο Λεβαδειακό έχει αυξηθεί σημαντικά και άπαντες έχουν καταλάβει ότι γίνεται πολύ δύσκολο να έρθει η άνοδος που είχαν θέσει ως στόχο το καλοκαίρι.

Ακολουθεί, μεθαύριο Τετάρτη το εντός έδρας παιχνίδι στο γήπεδο της Μεσσήνης κόντρα στο Αιγάλεω και την ερχόμενη Κυριακή ή εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Ηρόδοτο.

Από κει και πέρα, το ντέρμπι με τον Λεβαδειακό θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Στάδιο Καλαμάτας. Τέλος, ο Μπακαγιόκο αντιμετωπίζει κάποιο μικροπρόβλημα τραυματισμού και είναι αμφίβολος για το παιχνίδι που ακολουθεί με την ομάδα του Σίτυ ενώ το θετικό είναι δεν υπάρχουν άλλα προβλήματα για τον προπονητή Γιάννη Μπέλα.