Ακολουθήστε μας

Σπορ

13 χρυσά, 18 αργυρά και 7 χάλκινα μετάλλια στο «Α. Πέπανος» για τα «δελφίνια» του ΝΟΚ

Με την συμμετοχή της προαγωνιστικής ομάδας κολύμβησης του Ομίλου στους Χειμερινούς Αγώνες της Περιφέρειας Πελοποννήσου και Νοτίων Ιονίων Νήσων ολοκληρώθηκαν οι αγωνιστικές υποχρεώσεις του κολυμβητικού τμήματος στον χειμερινό κύκλο.

Οι αγώνες διεξήχθησαν στο κλειστό κολυμβητήριο της Πάτρας “Α. Πεπανός” με μεγάλη συμμετοχή παιδιών με τα δελφίνια του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας “Ο Ποσειδών” να πραγματοποιούν εξαιρετική εμφάνιση και να κατακτούν 38 μετάλλια, εξ αυτών 13 ήταν χρυσά, 18 αργυρά και 7 χάλκινα.

Με την ομάδα του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας αγωνίστηκαν 25 κολυμβητές -τριες πετυχαίνοντας πολλά ατομικά ρεκόρ με επιδόσεις που συγκαταλέγονται στις καλύτερες της κατηγορίας τους πανελληνίως. Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

Κατηγορία 12 ετών (γεν.2010)

Δημητρακόπουλος Γεώργιος                              50ΠΡ            46’’28         2ος

100ΠΡ          1’37’’36         3ος

200ΠΡ          3’32’’51         2ος

Κασιδάκης Κων/νος-Ιάσων                                50ΠΡ            41’’54         1ος

100ΠΡ          1’30’’57         1ος

200ΜΑ          3’10’’60         2ος

Λαγοπάτης Γεώργιος                                       200ΕΛ         2’45’’54         1ος

400ΕΛ         6’06’’05         5ος

50ΠΕΤ            42’’97         5ος

Μυτσκίδης-Τεριζάκης Ιωάννης                         100ΕΛ           1’11’’80         2ος

50ΥΠ            38’’42         2ος

200ΥΠ         3’05’’52         2ος

Δημητρακόπουλος Γεώργιος                        4Χ200ΕΛ         11’16’’77          1οι

Κασιδάκης Κων/νος-Ιάσων

Λαγοπάτης Γεώργιος

Μυτσκίδης-Τεριζάκης Ιωάννης

Δημητρακόπουλος Γεώργιος                        4Χ100ΜΟ         5’59’’74          1οι

Κασιδάκης Κων/νος-Ιάσων

Λαγοπάτης Γεώργιος

Μυτσκίδης-Τεριζάκης Ιωάννης

Δημητρακόπουλος Γεώργιος                        4Χ100ΜΟ         5’59’’74          1οι

Κασιδάκης Κων/νος-Ιάσων

Λαγοπάτης Γεώργιος

Μυτσκίδης-Τεριζάκης Ιωάννης

Βασιλάκη Αντωνία                                             50ΕΛ            36’’21          2η

100ΕΛ          1’24’’82          5η

100ΠΡ          1’45’’40          8η

Γεωργίου Σταυρούλα                                         50ΠΡ            49’’52          5η

100ΠΡ          1’51’’99          9η

Γκότση Δήμητρα-Αριάδνη                                   50ΕΛ            39’’05          3η

100ΕΛ          1’28’’65          9η

100ΥΠ          1’40’’85          6η

Λαμπροπούλου Αγγελική

100ΕΛ          1’23’’20          4η

50ΠΡ            45’’55          4η

100ΠΡ          1’42’’35          6η

Μπαρμπίτσα Ιουλία                                          100ΕΛ           1’26’’11          7η

50ΠΡ            50’’99          6η

200ΠΡ            άκυρη

Πολυχρονοπούλου Αριάδνη-Σταυρονίκη             100ΕΛ          1’18’’44          2η

50ΥΠ            41’’26          2η

100ΥΠ          1’33’’76          4η

Σκούντζου Σπυριδούλα                                    200ΕΛ         2’50’’00          4η

50ΥΠ            41’’35          3η

100ΥΠ          1’29’’21          3η

Φραγκούλη Αργυρώ                                          100ΕΛ          1’19’’96          3η

200ΕΛ         2’56’’78          5η

50ΥΠ            43’’53          5η

Βασιλάκη Αντωνία                                        4Χ100ΕΛ         5’49’’39         2ες

Φραγκούλη Αργυρώ

Γκότση Δήμητρα-Αριάδνη

Λαμπροπούλου Αγγελική

Γκότση Δήμητρα-Αριάδνη                            4Χ200ΕΛ        12’12’’77         2ες

Πολυχρονοπούλου Αριάδνη-Σταυρονίκη

Σκούντζου Σπυριδούλα

Φραγκούλη Αργυρώ

Βασιλάκη Αντωνία                                      4Χ100ΜΟ         6’39’’75         2ες

Φραγκούλη Αργυρώ

Γεωργίου Σταυρούλα

Μπαρμπίτσα Ιουλία

Κατηγορία 11 ετών (γεν.2011)

Τζούμης Δημήτριος                                          100ΕΛ          1’10’’58         1ος

50ΠΕΤ            32’’10         1ος

100ΠΕΤ          1’17’’52         2ος

Μανιάτη Ευαγγελία-Δέσποινα                             50ΕΛ            42’’33          6η

100ΕΛ          1’36’’29          4η

50ΥΠ            50’’02          5η

Στεφανάκου Μαρία-Λυδία                                  50ΠΡ            53’’85          2η

100ΠΡ          1’59’’80          3η

200ΠΡ         4’08’’67          4η

Χριστοπούλου Χριστίνα-Αναστασία                     50ΥΠ            38’’95           1η

100ΥΠ          1’29’’67           1η

200ΥΠ         3’20’’48          2η

Κατηγορία 10 ετών (γεν. 2012)

Θεοδωρόγιαννης Λάμπρος-Άγγελος                    50ΕΛ            40’’43         4ος

50ΠΡ            53’’14         3ος

100ΠΡ          1’53’’34         2ος

Λαγοπάτης Σταύρος                                          50ΕΛ            36’’06         1ος

100ΕΛ          1’27’’72         2ος

50ΥΠ            51’’58         7ος

Μπόμπολης Δημήτριος                                       50ΕΛ            45’’02       14ος

100ΕΛ          1’38’’26         8ος

50ΠΡ            58’’93       10ος

Σκοπέτος Κων/νος                                            50ΕΛ            40’’61         5ος

100ΕΛ          1’36’’38         6ος

50ΠΡ            58’’51         8ος

Σταυρόπουλος Ηρακλής

50ΕΛ            51’’29       23ος

100ΕΛ          1’59’’13       19ος

50ΥΠ            59’’55       17ος

Μπούρα Σοφία                                                  50ΕΛ            43’’13          6η

50ΠΡ            51’’04          2η

100ΠΡ          1’55’’30          2η

Πολυχρονοπούλου Περσεφόνη                           50ΕΛ            44’’06          6η

50ΠΡ            57’’66          4η

100ΠΡ            άκυρη

Σέκλου Ήλιδα                                                   50ΕΛ            42’’57          4η

100ΕΛ          1’37’’20          5η

50ΥΠ            48’’54          5η

Κατηγορία 9 ετών (γεν. 2013)

Λαγοπάτης Λάμπρος                                          50ΕΛ            35’’32         1ος

50ΠΕΤ            40’’37         1ος

Την αποστολή στην Πάτρα συνόδευσαν ο προπονητής Παναγιώτης Λαγοπάτης και η έφορος Βάσω Τσάκωνα.

 

 

 

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Lupus






Kafe Mavroeidis




More in Σπορ