Βόλεϊ

Δείτε live στις 7 μ.μ. στο BΕST Hybrid 1 την αναμέτρηση Άθλος Ορεστιάδας – Καλαμάτα 80

Έχοντας κάνει το πρώτο βήμα για την διεκδίκηση του εισιτηρίου ανόδου στη Volley League ανδρών η Καλαμάτα 80 αντιμετωπίσει σε λίγες ώρες αντιμετωπίζει ξανά τον Άθλο Ορεστιάδας. Η ομάδα της Μεσσηνίας στο πρώτο παιχνίδι κόντρα στον Άθλο Ορεστιάδας, αν και έχασε το πρώτο σετ πήρε τη νίκη με 3-1 σετ και έκανε το 1-0 στα μεταξύ τους παιχνίδια. Ο επαναληπτικός θα γίνει στο κλειστό γυμναστήριο «Νίκος Σαμαράς» σήμερα (64, 19.00).Την σημαντική αυτή αναμέτρηση μπορείτε να παρακολουθήσετε live σήμερα στις 7 μ.μ. στο BΕST Hybrid 1.
Αξίζει να σημειωθεί ότι σε περίπτωση νίκης της Καλαμάτας 80 τότε η ομάδα του Παναγιώτη Ντάκουρη θα προκριθεί και στον τελικό γύρο των πλέι οφ για τις θέσεις 2-3, ενώ σε περίπτωση που νικητής αναδειχθεί ο Άθλος τότε θα διεξαχθεί και τρίτο ματς, στο κλειστό της Παραλίας στη Καλαμάτα.

Προβάδισμα πρόκρισης στον τελευταίο γύρο των πλέι οφ και για τον σκληροτράχηλο Κέρκη Σάμου που επίσης με ανατροπή, καθώς βρέθηκε να κυνηγάει στο σκορ απέναντι στον Αριστοτέλη στη Σκύδρα, κατάφερε να κερδίσει με τελικό σκορ 3-1 σετ
Στη Σάμο σήμερα (6/4, 19.00) έχει την ευκαιρία ο Κέρκης να πάρει το εισιτήριο για τον επόμενο γύρο. Αν ο Αριστοτέλης καταφέρει να πάρει τη νίκη τότε θα διεξαχθεί και τρίτη αναμέτρηση στη Σκύδρα.

Πηγή: best-tv.gr