Ποδόσφαιρο

Ισοπαλία στο Λεβαδειακός – ΑΕΚ Β’

Σε ένα τρομερό παιχνίδι με πολλές συγκινήσεις και τέσσερα γκολ από το ημίχρονο, Λεβαδειακός και ΑΕΚ Β’ έμειναν στο 2-2, με τους Βοιωτούς να έχουν απώλεια μετά από τρεις σερί νίκες.

Εξαιρετικό το παιχνίδι από το ξεκίνημά του, με το πρώτο ημίχρονο να τα έχει… όλα. Μόλις στο 14’ ο Γιούσης άνοιξε το σκορ με πέναλτι, ενώ ο ίδιος παίκτης επτά λεπτά αργότερα έδωσε αέρα δύο τερμάτων στους «κιτρινόμαυρους». Παρόλα αυτά, η απάντηση του Λεβαδειακού ήταν άμεση, αφού στο επόμενο πεντάλεπτο κατάφερε να βρει δύο γκολ και να το φέρει στα… ίσα!

Συγκεκριμένα, ο Κωνσταντινίδης στο 23ο λεπτό μείωσε για την ομάδα του Γιάννη Ταουσιάνη, ενώ στο 25΄ο Νίλι με σουτ ισοφάρισε σε 2-2, το οποίο έμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Ο Λεβαδειακός με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα έχασε τεράστια ευκαιρία για την ολική ανατροπή, καθώς κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Παναγιώτου από τον Τζούντα Γκαρσία, ο οποίος τον μάρκαρε απρόσεκτα. Ο Πολέτο ανέλαβε την εκτέλεση, με τον Χατζηεμμανουήλ όμως να αποκρούει με τα πόδια, ενώ στο ριμπάουντ ο παίκτης του Λεβαδειακού πλάσαρε άουτ. Ο Λεβαδειακός δημιούργησε τελικές και στο 92′ σε αντεπίθεση ο Βρακάς δεν κατάφερε να νικήσει σε τετ-α-τετ τον εξαιρετικό Χατζηεμμανουήλ, ο οποίος κράτησε το 2-2.

Λεβαδειακός (Ταουσιάνης): Μάρκοβιτς, Μπάχανακ, Χάμοντ, Μεχία, Νίλι, Πολέτο, Μουτίνιο (74′ Βρακάς), Μπαρμπόσα (61′ Δούμτσιος), Λιάγκας, Παναγιώτου, Κωνσταντινίδης

ΑΕΚ Β’ (Παναγιωτάρας): Χατζηεμμανουήλ, Σταμούλης, Κορνέζος (73′ Γιαννούτσος), Λάτσι, Μπούσης, Μπάμπης, Γερολέμου, Γιούσης, Τζούντα Γκαρσία (68′ Χριστόπουλος), Μιτάι, Ιατρούδης (73′ Γκολφίνος).

Πηγή: liganews.gr