Connect with us

Β Τοπικό

Β’ ΤΟΠΙΚΗ: ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ, Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΕ Α’, Β’ ΚΑΙ Γ’ ΟΜΙΛΟ

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής, η βαθμολογία και η επόμενη (21η) αγωνιστική στο Πρωτάθλημα της Β’ Τοπικής, σε Α’, Β’ και Γ’ όμιλο έχουν ως εξής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα (20η)

ΑΕΠΣ Άρις – ΠΑΟΚ Καλαμάτας 9-2

ΑΟ Λαιϊκων – ΑΟ Πατίστα 3-0 α.α.

Αίαντας Καλαμάτας – Δαναός Καλαμάτας αναβολή

Ερασιτέχνες Καλαμάτας – Κεραυνός Καλαμάτας 0-1

Θύελλα Παραλίας – Παναθηναϊκός Καλαμάτας 0-3

Πράσινα Πουλιά – Ίκαρος Καλαμάτας 9-1

Η βαθμολογία (20η)  

  1. Eρασιτέχνες Καλαμάτας 51
  2. Παναθηναϊκός Καλαμάτας 46
  3. ΑΟ Λαιϊκων 43
  4. ΑΕΠΣ Άρις Καλαμάτας 42
  5. Κεραυνός Καλαμάτας 40
  6. Αίαντας Καλαμάτας 26
  7. Πράσινα Πουλιά 23
  8. ΠΑΟΚ Καλαμάτας 22
  9. Δαναός Καλαμάτας 22
  10. Θύελλα Παραλίας 19
  11. Ίκαρος Καλαμάτας 7
  12. ΑΟ Πατίστα 0

Η επόμενη αγωνιστική (21η)

ΑΕΠΣ Άρις – ΑΟ Λαιϊκων

ΠΑΟΚ Καλαμάτας – Αίαντας Καλαμάτας

ΑΟ Πατίστα – Ερασιτέχνες Καλαμάτας 0-3 α.α.

Δαναός Καλαμάτας – Θύελλα Παραλίας

Κέραυνός Καλαμάτας – Πράσινα Πουλιά

Ίκαρος Καλαμάτας – Παναθηναϊκός Καλαμάτας

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα (20η)

Ολυμπιακός Διαβολιτσίου – ΑΟ Πανευαϊκός 3-0 α.α.

Διαγόρας Κοπανακίου – Θύελλα Μερόπης 0-1

ΑΟ Ασπρόχωμα – Ατρόμητος Πλατύ 3-0 α.α.

Κυπάρισσος Τριφυλίας – Αστέρας Βαλύρας 3-3

Ερμής Καλαμάτας – Παπαφλέσσας Άμφειας 3-0 α.α.

Ρεπό: Νίκη Πλάτης

Η βαθμολογία (20η)

  1. Ολυμπιακός Διαβολιτσίου 52
  2. Διαγόρας Κοπανακίου 39
  3. Θύελλα Μερόπης 39
  4. Ατρόμητος Πλατύ 38
  5. Νίκη Πλάτης 37
  6. Αστέρας Βαλύρας 26
  7. Ερμής Καλαμάτας 24
  8. Κυπάρισσος Τριφυλίας 23
  9. ΑΟ Πανευαϊκός 0
  10. ΑΟ Ασπρόχωμα 0
  11. Παπαφλέσσας Άμφειας 0

Η επόμενη αγωνιστική (21η)

Ολυμπιακός Διαβολιτσίου – Διαγόρας Κοπανακίου

Θύελλα Μερόπης – Νίκη Πλάτης

Ατρόμητος Πλατύ – Κυπάρισσος Τριφυλίας

Παπαφλέσσας Άμφειας – Αστέρας Βαλύρας 0-3 α.α.

Ρεπό: Ερμής Καλαμάτας

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα (15η εξ’ αναβολής)

ΠΑΟ Καλλιθέας – Μεσσηνιακός Γ.Σ. 6-3

Η βαθμολογία (19η)

  1. ΑΟ Μιλτιάδης 44
  2. Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου 40
  3. ΑΟ Φοινικούντας 40
  4. Δόξα Καλαμάτας 35
  5. Mεσσηνιακός Γ.Σ. 32
  6. ΠΑΟ Καλλιθέας 25
  7. ΑΟ Στενωσιάς 19
  8. Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης 18
  9. Νέστωρ Πύλου 10
  10. Νέδουσα Αλαγονίας 5
  11. ΑΕ Γαργαλιάνων 4

Η επόμενη αγωνιστική (20η)

ΑΟ Μιλτιάδης – Μεσσηνιακός Γ.Σ.

ΠΑΟ Καλλιθέας – Δόξα Καλαμάτας

ΑΟ Στενωσιάς – Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου

Νέδουσα Αλαγονίας – ΑΕ Γαργαλιάνων’

Νέστωρ Πύλου – Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης

Ρεπό: ΑΟ Φοινικούντας

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Lupus








More in Β Τοπικό