Ποδόσφαιρο

Έκανε… σκόνη τον Εργοτέλη το Αιγάλεω

Το Αιγάλεω επικράτησε με εμφατικό τρόπο (2-0) του Εργοτέλη για την 32η αγωνιστική του β’ ομίλου της Super League 2.

Το City ανέβηκε στην 7η θέση με 46 πόντους και είναι στο +6 από τους 9ους Κρητικούς. Οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν πλήρως στην αναμέτρηση και το τελικό σκορ μάλλον κολακεύει τους Κρητικούς.

Ο Τριμάτης με κοντινή κεφαλιά εκμεταλλευόμενος την αδράνεια στην άμυνα έπειτα από σκαστό σουτ του Αρναρέλλη άνοιξε το σκορ στο 18′. Ο ίδιος παίκτης άγγιξε και το 2-0 στπ 25′. Δοκάρι για τους γηπεδούχους με τον Δημητριάδη στο 35′.

Τελικά το δεύτερο γκολ ήρθε στην επανάληψη. Και πιο συγκεκριμένα στο 49′. Ο Δημητριάδης έφερε από στατική φάση την μπάλα στην περιοχή, με τον Αρναρέλλη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά στην πορεία της μπάλας. Στους ίδιους ρυθμούς κινήθηκε το ματς. Χαμένο Τετ α τετ του Αρναρέλλη με τον Τσέλιο από τα δεξιά στο 61′. Σουτ από τον Τσιλιγγίρη, ο Τσέλιος έδιωξε σωτήρια στις καθυστερήσεις.

Αιγάλεω (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Σικαλιάς, Παναγιώτου, Αναστασίου, Παπανικόλας, Βλάχος, Καλύβας (Παυλής 74′), Λάσκαρης, Δημητριάδης (Δακτυλίδης 59′), Αρναρέλλης (Σέχου 68′), Τριμμάτης (Ντρενογιάννης 74′), Μπαρμπαρούσης (Τσιλιγγίρης 46′)

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας): Τσέλιος, Σαρρής, Mico, Κόλα, Σερβιλάκης, Κατσούρρι(Νερράλ 84′), Πέϊος, Βουτσάς (Ντουμάνης 68′), Κουτάντος, Αλεξάκης (Πατρινός 59′), Κωστανάσιος.

Πηγή: liganews.gr