Β Τοπικό

ΑΟ ΣΤΕΝΩΣΙΑΣ – ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ 0-5. “Πάρτι” στο δεύτερο ημίχρονο και άνοδος μετά από 10 χρόνια (ΦΩΤΟ)

Μεγάλη ημέρα η σημερινή για τον Παπαφλέσσα Βλαχόπουλου που πανηγυρίζει μετά από 12 ολόκληρα χρόνια την άνοδο στην Α1 Τοπική.

Η ομάδα του Λυκούργου Ανδρώνη πέτυχε όλα τα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο και σε συνδυασμό ότι την επόμενη αγωνιστική παίρνει το ματς στα χαρτιά κόντρα στην Νέδουσα εξασφάλισε την άνοδο, ενώ θα κυνηγήσει την 1η θέση μιας και υπάρχουν μαθηματικές ελπίδες.

Στο 48′ ο Ψώνης άνοιξε το σκορ για το 0-1.

Στο 56′ ο Τσέρτος σημείωσε το 0-2.

Στο 62′ ο Σωτηρόπουλος έκανε το 0-3.

Στο 65′ ο Κωσταράης χρίστηκε σκόρερ για το 0-4.

Στο 85′ ο Τσέρτος με δεύτερο προσωπικό τέρμα το 0-5.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κομπιλίρης με βοηθούς την Κωστοπούλου και τον Αποστολόπουλο.

ΑΟ ΣΤΕΝΩΣΙΑΣ: Μανικάκης, Κυριακόπουλος, Λυκούσης, Μάρκου, Σταματόπουλος, Αγγλούπας, Μαθιόπουλος, Ντοχάς (71′ Καραγιάννης), Μητρόπουλος, Π. Καγιανάς (71′ Ηλιόπουλος), Κοτσιλιέρης (55′ Καλογερόπουλος).

ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ: Λύσσαρης, Κότης, Γιάνναρης (54′ Celaj), Ρηγόπουλος, Σεφεράσι, Κωσταράκης, Σικαλιάς (22′ λ.τρ. Τσέρτος), Κωστόπουλος, Σωτηρόπουλος, Βασιλόπουλος, Ψώνης.