Ποδόσφαιρο

Η Καλλιθέα άνετα 5-1 τον Αστέρα Βλαχιώτη

Η Καλλιθέα επικράτησε 5-1 του Αστέρα Βλαχιώτη στο Ελ Πάσο και μείωσε στο -5 από την κορυφή του Νοτίου Ομίλου.

Ανώτερη η ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου από το πρώτο ως το τελευταίο λεπτό. Πέτυχε τρία τέρματα πριν την ανάπαυλα και έδειξε τις διαθέσεις της. Το σκορ άνοιξε στο 21ο λεπτό ο Κυνηγόπουλος, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Μάλτσι διπλασίασε τα τέρματα της Καλλιθέας. Στο 40′ ο Τσιντώνης έκανε το 3-0. Στο 62ο λεπτό ο Κυνηγόπουλος πέτυχε το δεύτερο του γκολ, με τον Μπάτροβιτς να μειώνει στο 70ο λεπτό. Ο Χασανμπέγκοβιτς διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Βόκολος): Στρέζος, Ρώσση, Μπουλούλης, Κύργιας, Τσιντώνης, Βασιλούδης, Κυνηγόπουλος, Μανθάτης, Χατζηδίμπας, Μάλτσι, Μουνιέ.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ(Φυντάνης): Ιωαννίδης, Πεχλιβανόπουλος, Λάμτσε (19′ λ.τ Μπάτροβιτς), Αναστασόπουλος, Γκρατσόφ, Σοκολάροφ, Λεωνιδόπουλος, Φουρλάνος, Φερέιρα, Σιντορένκο, Μπούτνικ.

Πηγή: liganews.gr