Ακολουθήστε μας

Σπορ

ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ: 38 μετάλλια ο ΦΟΚ στον περιφερειακό αγώνα Δυτικής Ελλάδας!

Με 38 μετάλλια επέστρεψε στην Καλαμάτα ο Φιλογυμναστικός Ομιλος Καλαμάτας από τον περιφερειακό αγώνα Δυτικής Ελλάδας.

Οι αθλήτριες του ΦΟΚ κατέκτησαν 18 χρυσά, 12 αργυρά και 18 χάλκινα στους αγώνες ρυθμικής γυμναστικής, κάτι που δείχνει την ανοδική πορεία που έχουν τα κορίτσια από αγώνα σε αγώνα, με εντυπωσιακές εμφανίσεις, παρά τα κάποια λάθη σε ορισμένα όργανα ,όπου είναι φυσιολογικό βάση του πρώιμου αυτού αγώνα για τις μικρές κατηγορίες.

Ο ΦΟΚ με ανακοίνωση του σημειώνει ακόμα τα εξής: “ Θετικές εντυπώσεις άφησαν όλες μας οι αθλήτριες, με πολύ ωραία προγράμματα σε όλες τις ηλικίες ! Πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια για τον αγώνα τους, τη προσπάθειά τους και τις επιτυχίες τους καθώς και στις προπονήτριές τους Χαρά Γιαννακοπούλου , Έλενα Σάββα και τις δασκάλες μπαλέτου Petrova Elizabeta και Αδαμοπούλου Πέννυ. Πάντα επιτυχίες να έχετε και με σκληρή δουλειά να κατακτήσετε τους στόχους σας ! Μπράβο σε όλη την ομάδα προπονήτριες ,αθλήτριες και γονείς!”.

Αναλυτικά οι επιδόσεις του ΦΟΚ

Έφη Κοντοπούλου (κατηγορία νεανίδων), 1η θέση σύνθετο ατομικό, 1η θέση στεφάνι, 1η θέση μπάλα, 2η θέση κορδέλα, 7η θέση κορίνες.
Γλυκερία – Ιωάννα Βωβού (παγκορασίδες 2012 Α level ), 1η θέση σύνθετο ατομικό, 1η θέση ελεύθερο, 1η θέση σχοινί, 1η θέση στεφάνι, 1η θέση μπάλα.
Ζωή Μιχάλακα (παγκορασίδες 2013 Α level), 1η θέση σύνθετο ατομικό, 1η θέση ελεύθερο, 1η θέση σχοινί, 1η θέση μπάλα.
Αναστασία Ράντου, (κορασίδες 2011 Α level), 1η θέση σχοινί, 2η θέση σύνθετο ατομικό, 2η θέση μπάλα, 2η θέση κορίνες, 3η θέση στεφάνι.
Μελιτίνη Τσούκλερη (κατηγορία νεανίδων), 17η θέση μπάλα.
Ελένη Σπαράγγη (Κατηγορία κορασίδων 2010 B level), 1η θέση στεφάνι, 2η θέση σύνθετο ατομικό
2η θέση μπάλα, 4η θέση κορίνες.
Βάλια Κοκκορόγιαννη (Κατηγορία κορασίδων 2010 B level), 1η θέση κορίνες, 3η θέση σύνθετο ατομικό, 3η θέση μπάλα, 6η θέση στεφάνι.
Αγγελίνα Μαρούδα (Κατηγορία κορασίδων 2010 B level), 3η θέση κορίνες, 4η θέση σύνθετο ατομικό, 4η θέση στεφάνι, 5η θέση μπάλα.
Μαρκέλλα Παναγιωτοπούλου (Κατηγορία κορασίδων 2010 B level), 5η θέση στεφάνι, 6η θέση μπάλα.
Γεωργία Γιαννακοπούλου (Κατηγορία παγκορασίδων 2012 B level), 2η θέση σύνθετο ατομικό, 2η θέση σχοινί, 2η θέση στεφάνι, 3η θέση ελεύθερο.
Κανέλλα Σταματοπούλου (Κατηγορία παγκορασίδων 2012 B level), 2η θέση ελεύθερο, 2η θέση μπάλα, 3η θέση σύνθετο ατομικό, 3η θέση σχοινακι.
Αφροδιτένια Καλαρίτη (Κατηγορία παγκορασίδων 2012 B level), 1η θέση μπάλα, 4η θέση ελεύθερο
Χρυσό μετάλλιο στο σύνθετο ομαδικό συλλόγων για τις παγκορασίδες (Βωβού Γλυκερία Ιωάννα, Γιαννακοπούλου Γεωργία, Καλαρίτη Αφροδιτένια, Μιχαλακα Ζωή ,Σταματοπούλου Κανέλλα)
Ασημένιο μετάλλιο στο σύνθετο ομαδικό συλλόγων κατηγορίας κορασίδων (Κοκκορόγιαννη Βάλια, Μαρούδα Αγγελίνα, Παναγιωτοπούλου Μαρκέλλα,Ράντου Αναστασία, Σπαράγγη Ελένη )
1η θέση η ομάδα ensamble στη κατηγορία παγκορασίδων σε ελεύθερο πρόγραμμα με τις αθλήτριες :Βωβού Γλυκερία Ιωάννα ,Γιαννακοπούλου Γεωργία ,Καλαρίτη Αφροδιτένια,Μιχαλακα Ζωή ,Σταματοπούλου Κανέλλα. 3η θέση η ομάδα ensamble στη κατηγορία κορασίδων σε πρόγραμμα με 5 σχοινιά με τις αθλήτριες Κοκκορόγιαννη Βάλια, Μαρούδα Αγγελίνα, Παναγιωτοπούλου Μαρκέλλα,Ράντου Αναστασία ,Σπαράγγη Ελένη.

 

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Lupus






Kafe Mavroeidis




More in Σπορ