Βόλεϊ

Ένα βήμα πριν τη Volley League ο Απόλλωνας Καλαμάτας! Ισοφάρισε σε 1-1 τις νίκες με Αιγάλεω

Σε τρίτο τελικό ανόδου οδηγούνται Απόλλωνας Καλαμάτας και Αιγάλεω. Οι γηπεδούχες με τη βοήθεια των φιλάθλων τους πάλεψαν σκληρά και αποφασιστικά και ισοφάρισαν τη σειρά σε «1-1» με το Αιγάλεω και θα παίξουν όλη τη χρονιά σε τρίτο και τελευταίο ματς στην έδρα της Αθηναϊκής ομάδας.

Ο Απόλλων πήρε το πρώτο σετ με 25-22, το δεύτερο με 25-17 και το τρίτο πολύ εύκολα με 25-14 και κράτησε ζωντανό το όνειρο της ανόδου.

Σοβαρός τραυματισμός Καρακύκλα

Το στενάχωρο, ωστόσο είναι ότι τραυματίστηκε σοβαρά η Σοφία Καρακύκλα στις αρχές του δευτέρου σετ και με το σκορ στο 5-4.

Η αθλήτρια του Απόλλωνα τραυματίστηκε στο αριστερό πόδι και μετέβη στο Νοσοκομείο Καλαμάτας με τον γιατρό Κώστα Διαμαντόπουλο. Παρά το σοκ η μεσσηνιακή ομάδα, μπόρεσε να πάρει το δεύτερο σετ, αλλά και το επόμενο και πλέον η σειρά θα κριθεί σε τρίτο παιχνίδι.

Η σύνθεση του Απόλλωνα: Καρακύκλα, Βενέτη, Αποστολόπουλου, Τόσι, Κόλλια, Καραμούντζου, Γκιαούρη (λ), Επαιξαν και οι Ν. Γιόλλα, Θεοδωρακέα.