Connect with us

Μπάσκετ

Η τοπική αγωνιστική δράση στα γήπεδα της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ (28-31/05/2022)

Η αγωνιστική δράση στον τοπικό μπασκετικό χώρο συνεχίζεται τις επόμενες ημέρες με το μεγαλύτερο ενδιαφέρον να εστιάζεται στους δεύτερους αγώνες της ημιτελικής φάσης των play-off της Α1 τοπικής κατηγορίας. 

Αναλυτικά η Σαββατιάτικη αγωνιστική δράση:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 – ΑΟ ΜΕΣ/ΝΗΣ 2017 ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 17:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ.
2 ΑΟ ΘΟΥΡΙΑΣ – ΑΠΟΜ Ο ΠΗΓΑΣΟΣ ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 19:00 ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ., ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ Ι.
3 ΣΠΟΚ Ο ΕΥΚΛΗΣ – ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛ. ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 21:00 ΜΠΑΚΕΤΕΑΣ ΚΩΝ., ΠΑΤΡΙΝΙΟΣ ΓΕΩΡΓ.
4 ΓΣ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ – ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ 17:00 ΞΗΡΟΚΩΣΤΑΣ Γ.
5 ΑΟ ΧΡΥΣΑΦΩΝ – ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 15:00 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ.
6 ΑΠΟΕΛ – ΝΟ ΠΥΛΟΥ ΒΦ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΜΟΛΑΩΝ 18:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΑΚΤΙΠΗΣ ΟΔΥΣ.

Αναλυτικά η Κυριακάτικη αγωνιστική δράση:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 – ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000 ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔ. ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 15:00 ΜΠΑΚΕΤΕΑΣ ΚΩΝ.
2 ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ – ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 18:00 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚ/ΛΟΣ, ΧΕΙΛΑΣ ΔΙΟΝ.
3 ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛ. – ΑΠΟΜ ΠΗΓΑΣΟΣ ΒΦ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 20:30 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝ., ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚ/ΛΟΣ
4 ΑΟ ΜΕΣ/ΝΗΣ 2017-ΛΑΚΩΝΑΣ ΑΓΟΝΓ ΒΦ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΜΕΣ/ΝΗΣ 15:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝ.
5 ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ – ΑΟ ΚΑΛ. 1980 ΗΜ. PLAY-OFF Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΜΕΣ/ΝΗΣ 18:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΞΗΡΟΚΩΣΤΑΣ Γ.
6 ΓΣ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ – ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ ΗΜ. PLAY-OFF Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ 18:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ.
7 ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ – ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 15:00 ΞΗΡΟΚΩΣΤΑΣ Γ., ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ.
8 ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ – ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 17:00 ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ.
9 ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ ΜΙΝΙ ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 19:30 ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ.
10 ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ – ΑΣ Ο ΒΑΤΙΚΙΩΤ. ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔ. ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 15:00 ΑΚΤΙΠΗΣ ΟΔΥΣ.
11 ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ – ΑΣΚ ΑΡΗΣ ΣΚΑΛ. ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 17:00 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ.
12 ΑΟ ΧΡΥΣΑΦΩΝ – ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 19:00 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ.

Αναλυτικά όλη η αγωνιστική δράση της Δευτέρας:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ – ΑΟ ΚΑΛ. 1980 ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 17:30 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝ.
2 ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 – ΣΑΚ Ο ΑΤΛΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 19:30 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝ., ΠΑΝΑΓΑΚΗΣ ΘΕΟΔ.
3 ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ – ΓΕΩΠΟΝΟΙ ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΑΖΙΚΟΥ ΑΘΛ/ΣΜΟΥ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 21:15 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΠΡΩΤΟΓΕΡΟΣ ΘΕΟΔ.
4 ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ -ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 18:00 ΞΗΡΟΚΩΣΤΑΣ Γ.

Αγωνιστική δράση είναι προγραμματισμένη και την Τρίτη 31/05 με τη διεξαγωγή αγώνων κυρίως για το πρωτάθλημα ΜΙΝΙ. Αναλυτικότερα:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΑΟ ΘΟΥΡΙΑΣ – ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 18:00 ΜΠΑΚΕΤΕΑΣ ΚΩΝ.
2 ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ – ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 20:30 ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ.
3 ΘΟΥΡΙΑ – ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΑΖΙΚΟΥ ΑΘΛ/ΣΜΟΥ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 22:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚ/ΛΟΣ Π

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Lupus








More in Μπάσκετ