Στην τελική ευθεία έχει εισέλθει το πρωτάθλημα της Γ’ Τοπικής κατηγορίας καθώς απομένουν μόνο δύο Κυριακές για να ολοκληρωθεί το πρωτάθλημα και στους δύο ομίλους.
Ένα πρωτάθλημα που γρήγορα θα ξεχαστεί μιας και πολλές ομάδες που έχουν τεράστια ευθύνη δήλωσαν συμμετοχή και στην συνέχεια δεν κατέβηκαν να αγωνιστούν στο πρωτάθλημα με συνέπεια να υπάρχει μεγάλη αποχή από τις ομάδες που αγωνίζονταν.
Ο πρωταθλητής έχει ξεκαθαρίσει σε Α’ και Β’ όμιλο με ΠΑΟΚ Ασπροχώματος και Παπαφλέσσα Χώρας να παίρνουν το εισιτήριο για την άνοδο στην Β’ Τοπική.
Μοναδική εκκρεμότητα η 2η θέση που βάση της προκήρυξης θα ανέβει ο καλύτερος δεύτερος ανάμεσα στους δύο ομίλους.
Βάση της προκήρυξης λοιπόν εάν ο πρωταθλητής Μεσσηνίας κερδίσει την άνοδο στην Γ’ εθνική τότε από την Γ’ Τοπική στην Β’ τοπική προβιβάζονται 3 ομάδες.
Επίσης, αν υποβιβαστεί η Εράνη Φιλιατρών από την Γ’ εθνική που έχει οριστικοποιηθεί και ο πρωταθλητής Μεσσηνίας δεν κερδίσει την άνοδο στην Γ’ Εθνική τότε από την Γ’ Τοπική στην Β’ Τοπική προβιβάζονται δύο ομάδες.
Το πρόγραμμα των τελευταίων αγωνιστικών
25η Αγωνιστική
Ομάδες | Γήπεδο | Ημέρα | Ημ/νία | Ώρα | Διαιτητής, Βοηθοί Διαιτητή |
Αποτέλεσμα |
---|---|---|---|---|---|---|
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΚΟΠΑΝΑΚΙΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ | ΚΟΠΑΝΑΚΙΟΥ | |||||
ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ | ||||||
ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ – ΝΙΚΗ ΠΛΑΤΗΣ | ΔΗΜ. ΚΤΕΛ ‘ΛΟΥΚΑΡΕΑΣ’ | |||||
ΑΣ ΔΑΝΑΟΣ – ΚΥΠΑΡΙΣΣΟΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ | ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΠΣΜ | Σάββατο | 13/04/24 | 16:00 | ||
Π.Α.Ο.Κ. – ΑΟ ΦΥΤΕΙΑΣ | ΑΣΠΡΟΧΩΜΑΤΟΣ | Κυριακή | 14/04/24 | 16:00 | ||
Α.Ο. ΛΑΙΪΚΩΝ – Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ | ΔΗΜ ΓΗΠΕΔΟ ΛΑΙΙΚΩΝ “ΙΩΑΝ ΚΑΡΤ | Σάββατο | 20/04/24 | 16:00 |
Ρεπό: Π.Σ. Η ΚΑΛΑΜΑΤΑ
26η Αγωνιστική
Ομάδες | Γήπεδο | Ημέρα | Ημ/νία | Ώρα | Διαιτητής, Βοηθοί Διαιτητή |
Αποτέλεσμα |
---|---|---|---|---|---|---|
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΑΣ ΔΑΝΑΟΣ | ΔΗΜ. ΚΤΕΛ ‘ΛΟΥΚΑΡΕΑΣ’ | |||||
ΑΟ ΦΥΤΕΙΑΣ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΚΟΠΑΝΑΚΙΟΥ | ΔΗΜΟΤΙΚΟ Π. ΜΠΑΧΡΑΜΗΣ | |||||
ΝΙΚΗ ΠΛΑΤΗΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ | ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ | |||||
Π.Σ. Η ΚΑΛΑΜΑΤΑ – Π.Α.Ο.Κ. | ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΠΣΜ | |||||
ΚΥΠΑΡΙΣΣΟΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ | ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ | |||||
Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ – ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ | ΔΩΡΙΟΥ | Σάββατο | 02/03/24 | 15:00 | ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Η., ΖΙΑΚΑΣ Θ., ΚΟΝΤΗΣ Θ. | 1-1 |
Ρεπό: Α.Ο. ΛΑΙΪΚΩΝ
25η Αγωνιστική
Ομάδες | Γήπεδο | Ημέρα | Ημ/νία | Ώρα | Διαιτητής, Βοηθοί Διαιτητή |
Αποτέλεσμα |
---|---|---|---|---|---|---|
ΔΟΞΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΝΕΣΤΩΡ ΠΥΛΟΥ | ΔΗΜΟΤΙΚΟ Π. ΜΠΑΧΡΑΜΗΣ | |||||
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ – Α.Ο. ΠΑΤΙΣΤΑ | ΜΕΣΣΗΝΗΣ | |||||
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ – ΠΡΑΣΙΝΑ ΠΟΥΛΙΑ | ΔΗΜ. ΚΤΕΛ ‘ΛΟΥΚΑΡΕΑΣ’ | |||||
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΤΑΛΙΔΙΟΥ – ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΧΩΡΑΣ | ΠΕΤΑΛΙΔΙΟΥ | |||||
ΑΠΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΙΚΑΡΟΣ – ΤΙΤΑΝΕΣ | ΔΗΜΟΤΙΚΟ Π. ΜΠΑΧΡΑΜΗΣ | Κυριακή | 18/02/24 | 15:00 | ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΤΣΙΜΠΟΥΡΙΚΟΣ Π., ΚΟΥΡΕΝΤΖΗΣ Σ. | 0-5 |
ΑΕΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΑΙΑΝΤΑΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ | ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠ. ΔΥΤ. ΠΑΡΑΛΙΑΣ | Σάββατο | 13/04/24 | 16:00 |
Ρεπό: ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
26η Αγωνιστική
Ομάδες | Γήπεδο | Ημέρα | Ημ/νία | Ώρα | Διαιτητής, Βοηθοί Διαιτητή |
Αποτέλεσμα |
---|---|---|---|---|---|---|
ΠΡΑΣΙΝΑ ΠΟΥΛΙΑ – ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ | ΔΗΜΟΤΙΚΟ Π. ΜΠΑΧΡΑΜΗΣ | |||||
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ | ΔΗΜΟΤΙΚΟ Π. ΜΠΑΧΡΑΜΗΣ | |||||
ΝΕΣΤΩΡ ΠΥΛΟΥ – Α.Ο. ΠΑΤΙΣΤΑ | ΠΥΛΟΥ | |||||
ΤΙΤΑΝΕΣ – ΔΟΞΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ | ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠ. ΔΥΤ. ΠΑΡΑΛΙΑΣ | Κυριακή | 03/03/24 | 11:00 | ΜΠΑΡΔΗΣ Γ., ΠΑΝΤΕΛΙΔΗ Χ., ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΗ Μ. | 0-0 |
ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΧΩΡΑΣ – ΑΕΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ | ΧΩΡΑΣ | Σάββατο | 20/04/24 | 16:00 | ||
ΑΙΑΝΤΑΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ – ΑΠΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΙΚΑΡΟΣ | ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΥ | Κυριακή | 21/04/24 | 12:00 |
Ρεπό: ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΤΑΛΙΔΙΟΥ